Som ideologicky zaťažené nikto

Autor: Mária Jevčáková | 4.2.2015 o 18:43 | Karma článku: 9,50 | Prečítané:  610x

Nutkanie takto sa predstaviť som dostala po dnešnej obedňajšej relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky. Aby som to upresnila, pani Debrecéniová nazvala ideologicky zaťaženými osoby, ktoré chcú ísť na referendum a hlasovať za to, aby určité vekmi odskúšané modely sa nevymenili bezhlavo za experimenty.

Nutkanie takto sa predstaviť som dostala po dnešnej obedňajšej relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky. Aby som to upresnila, pani Debrecéniová nazvala ideologicky zaťaženými osoby, ktoré chcú ísť na referendum a hlasovať za to, aby určité vekmi odskúšané modely sa nevymenili bezhlavo za experimenty. No a to, že som nikto, som sa dozvedela z úst jedného psychiatra, keď som sa išla informovať o možnosti prepustenia mojej priateľky z oddelenia, kam sa dostala „s pomocou“ svojho manžela.

Takže som „iná“ ako si želá štátna doktrína. Som ideologicky zaťažené nikto. Teší ma. Som dlhoročná učiteľka a za socializmu som bola ináč zaťažená – a to – nábožensky. Taktiež som bola nepriateľom štátu a len vďaka rodičom žiakov, ktorí napriek môjmu „zaťaženiu“ si vážili moje profesné kvality a sa ma zastali som to v práci ustála.

Keďže som aj ja „iná“, dúfam, že sa môžem vyjadriť v takej vážnej veci akou je zmena vnímania normy v oblasti rodinného a sexuálneho života. Preto pôjdem na referendum a budem hlasovať kladne na vyslovené otázky. Vraj to nič nerieši. Ja by som to netvrdila. Predsa stačilo, že sa politická moc dozvedela, že sa podpisy zbierajú a že 80 tisíc ľudí bolo ochotných sa zísť v Košiciach v mene vraj „spiatočníctva“, nemodernosti“ a neviem čoho ešte a ľaľa, máme ústavný zákon, ktorý sme chceli dosiahnuť jednou z referendových otázok. A možno nám mohli politici ušetriť tých 6 miliónov eúr, keby neboli začali s presadzovaním LGBTI agendy do vzdelávania na najnižších stupňoch a keby podľa ich správania sa neboli predpoklady o snahy presadzovať aj iné neblahé nápady do výchovy a vzdelávania.

Učím dlhé roky a o deťoch a detskej psychike viem toho veľa. Učili sme sa predsa ešte v škole, že deti až časom nadobúdajú schopnosť kriticky myslieť a nepreberať bez námietok názory dospelej autority. Nikdy nezabudnem na to, ako ma za totality 6 – 7 ročné deti presviedčali, že Lenin je večne živý, lebo im to povedali v škole a hoci tomu ani nerozumeli, povedali, že je to tak, lebo im to povedali v škole. Preto som jasne proti tomu, aby deťom boli predostreté nejednoznačné informácie, ktoré do detskej hlavičky prinesú iba zmätok a v konečnom dôsledku deti privedú aj k zmätočnému konaniu. Je zaujímavé, že v otázke práve takej citlivej témy ako je sexuálna výchova sa zabudlo na vekuprimeranosť. Psychicky zdravé dieťa predsa nejaví záujem o sexualitu ako takú pred pubertou. Pre dieťa je predsa všetko hra a tak ako mu nedovolíme hrať sa s nožíkom, lebo je to nebezpečné, tak sa nesmie dovoliť ani hra so sexom, lebo pre zdravý psychický vývoj dieťaťa je táto hra nebezpečná. O tom svedčia aj celoživotné traumy zneužívaných detí, ktorým dospelí nahovorili, že to je iba „hra“. A nie je. Tu sa nehrá o fazuľky, ale o psychické zdravie budúcich generácií. Predsa keby niekto kŕmil deti jedom namiesto zdravej stravy bol by potrestaný. A za otrávenie detskej duše kto ponesie zodpovednosť?!

Ja vnímam referendum ako ochranu dieťaťa. Nemám nijaké problémy prijať a milovať nikoho z dospelých, ktorý je akokoľvek iný z akéhokoľvek dôvodu. Za správanie sa dospelého človeka nesie ťarchu zodpovednosti len on sám. Ale za naše deti sme všetci zodpovední. Deti nie sú prostriedkom na uspokojenie našich potrieb v nijakom slova zmysle! Toto si hlavne uvedomme, prosím!

A keď nefalšovaný a nedezinterpretovaný záujem dieťaťa bude našim každodenným krédom budem bez obáv aj ideologicky zaťažené nikto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

KOMENTÁRE

Harabin sa s Kotlebom bez pochyby vo všetkom zhodne

Žiaľ, dostali sme sa do situácie, keď za totalitné smerovanie idú kohosi karhať tí, čo kedysi sami inému totalitnému režimu aktívne prisluhovali.


Už ste čítali?