Som zvedavá...

Autor: Mária Jevčáková | 18.5.2012 o 11:57 | Karma článku: 10,53 | Prečítané:  235x

Nuž som. A tak si na internete prebehnem denne tlač aspoň v titulkoch a všímam si o čom sú. Priebežne sledujem aj nadpisy blogov a čo ma zaujme aj prečítam. Zistila som, že posledný týždeň je jedným z hlavných tém prejav poslanca   NR SR pána Kuffu. Nuž, odvážil sa povedať niečo, s čím si vyslúžil pozornosť štvavých tzv. demokratov a ochrancov slobody. Takzvaných preto, lebo keď sloboda a ochrana a demokracia tak pre všetkých. Aj on má právo vysloviť svoj názor na spoločenské javy. Možno by som si z toho nič nerobila, ale v mene slobody sa deformujú pravidlá slušnosti, pravidlá spolužitia, pravidlá prirodzenej morálky ba aj pravidlá samotnej slobody. Niektorí môžu bez všetkého vysloviť, napísať, ba aj uverejniť vo všeobecne dostupných médiách materiál devastujúci dôstojnosť človeka a niektorí sú pranierovaní za svoj názor, ktorým sa snažia túto dôstojnosť chrániť.

 

Zistila som, že posledný týždeň je jedným z hlavných tém prejav poslanca   NR SR pána Kuffu. Nuž, odvážil sa povedať niečo, s čím si vyslúžil pozornosť štvavých tzv. demokratov a ochrancov slobody. Takzvaných preto, lebo keď sloboda a ochrana a demokracia tak pre všetkých. Aj on má právo vysloviť svoj názor na spoločenské javy. Možno by som si z toho nič nerobila, ale v mene slobody sa deformujú pravidlá slušnosti, pravidlá spolužitia, pravidlá prirodzenej morálky ba aj pravidlá samotnej slobody. Niektorí môžu bez všetkého vysloviť, napísať, ba aj uverejniť vo všeobecne dostupných médiách materiál devastujúci dôstojnosť človeka a niektorí sú pranierovaní za svoj názor, ktorým sa snažia túto dôstojnosť chrániť.

Po tomto intermezze teda späť k mojej zvedavosti. Pri sledovaní denných správ sa človeku vedľa chvályhodného výsledku slovenských hokejistov sa tlačí do zorného poľa jemne povedané neslušné obrazy. Prehliadam ich, lebo už mám značne dospelé deti, takže nevidím v nich pre mňa priame ohrozenie výchovy. Dnes som sa však rozhorčila. Uvidela som obrázok, ktorý keby videl nejaký mohamedán v súvislosti s jeho náboženskými symbolmi, tak dotyčný denník má na krku svätú vojnu. Teda: sporne neodetá mladá žena pochybných mravov má na krku ruženec. Som zvedavá, či to ešte niekoho pohoršilo, lebo mňa áno. Pre mňa kríž a ruženec sú symbolmi mojej viery. Preto v mene kresťanov žiadam, aby na fotkách podobného rázu nepoužívali tieto symboly.

Nebude pre ne síce svätá vojna, lebo kresťanstvo je o odpúšťaní a o modlitbe. Teda budem prosiť: aby im Pán Boh rozum osvietil.

Ale žiadam, aby neboli porušované moje práva a slobody a neboli urážané symboly náboženstva, ktoré ja vyznávam. Som zvedavá či bude moju slobodu niekto rešpektovať aj vtedy, keď nepoužívam zo zásady násilie?!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?